Ethereum bir yılda %1700 değeriyle 3.470$ seviyesine ulaştı

Ethereum, tarihteki en yüksek ATH’yi 24 saat içinde iki kez güncelledi. Ethereum dün 3.000 $ ‘lık psikolojik limiti kırdı ve bugün 3.470 puana yükselmeye devam ediyor. Bu nedenle geçen yılın aynı döneminden bu yana Ethereum’un değeri% 1700’e ulaştı.

Dün sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, dünyanın en çok kullanılan para birimi Ethereum’un 3.000 doları aşarak psikolojik sınırın üzerine çıktığından ve bunun Ethereum tarihinin en yüksek değeri (ATH) olduğundan bahsetmiştik. Kripto para biriminin bu seviyelerde düzeltmeye gidebileceği düşünülüyordu ancak böylesi bir şey olmadı. Yükselişini sürdüren Ethereum, 3.477 dolar seviyesinde işlem görerek ATH seviyesini bir gün içerisinde güncellemiş oldu.

CoinMarketCap isimli platformda yer alan verilere baktığımızda, Ethereum’un saat 14:52’deki fiyatının 3.470 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ettiğini söyleyebiliriz. Bu yükleliş, Ethereum’un bu yılın başından beri yüzde 350 civarında değerlendiği anlamına geliyor. Bu zaman periyodunu yıllık baza çıkardığımızda ise Ethereum’daki değerlenmenin yüzde 1700 civarında olduğunu söyleyebiliriz. Elbette kripto para piyasalarında boğa sezonu yaşanması ve Bitcoin’de de ATH seviyelerinin yenilenmesi, Ethereum’u doğrudan etkilemiş oldu.

Ethereum’un en güncel fiyat grafiği şöyle


Ethereum

Açık konuşmak gerekirse Ethereum’un kıymeti, yeni yeni anlaşılmaya başlamış durumda. Zira bu altcoin, kendi blockchain ağına sahip ve bu da Ethereum’un sayısız proje için kullanılabileceği anlamına geliyor. Zaten piyasaya sürülen altcoinlerin çok büyük bir bölümünün Ethereum ağına bağlı olmasının nedeni de tam olarak bu.

 

Not: Bu içerik, yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilemez.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültenimize Abone Olun

Merak etmeyin. Size spam yollamıyacagız!