Windows serverdan yanlışlıkla silinen dosyayı kurtarmak mümkün mü, nasıl yapabilirim?

Serverdan silinen dosya için kurtarma yapmak mümkün.Silinen dosyanın bulunduğu ağ üzerindeki klasörü bulun ve sağ tuşla tıklayın, ardından özelliklere tıklayın. Özellikler iletişim kutusu açıldığında Önceki Sürümler sekmesinde kurtarmak istediğiniz dosyayı içeren klasörün en yeni sürümüne çift tıklayın. Burada önceki sürümde saklanan dosyaların listesini göreceksiniz. Yanlışlıkla silinen dosyaya sağ tıklayıp, Kopyala’ya tıklayın, dosyayı yerleştirmek istediğiniz yeri sağ tıklayın ve ardından Yapıştır’a basın.Bu yöntemle geri getiremediyseniz data kurtarma programlarını kullanabilirsiniz.

 

Serverda ortak klasörde paylaşılan dosyaları bazen silmemiz gerekiyor ancak o dosyaya tekrar ulaşmak istersek silinen dosyalarda kurtarma yapılabilir mi?

Server üzerindeki dosyalar kullanıcılar tarafından silinirse sunucudan silinir ve tekrar ihtiyaç duyulduğunda yedekten dönerek dosyayı geri getirmeniz gerekir.Bu işlemi standart yedekleme çözümlerini kullanarak yapabileceğiniz gibi daha hızlı çalışmanızı sağlayan Volume Shadow Copy özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirirseniz, paylaşımda olan dosyalar otomatik olarak günde iki kez yedeklenir ve her bir yedek versiyonlanır, böylelikle bir dosyanın gün içinde değişikliğe uğramış iki halinede erişim sağlayabilirsiniz.Bu dosyaların depolanmasını ortak paylaşılan disk dışında bir diske yapmanız daha iyi olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Bültenimize Abone Olun

Merak etmeyin. Size spam yollamıyacagız!